Téma

Böjti vasárnap

Olyan vasárnap, általában minden hónap első vasárnapja, amikor az utolsó napi szentek két étkezés idején át tartózkodnak az ételtől és az italtól, vagyis böjtölnek. A kihagyott étkezések árát vagy annál nagyobb összeget az egyháznak adományozzák, hogy segítsen a szegényeken és a szűkölködőkön. Ezt a pénzadományt böjti felajánlásnak hívják. A böjti vasárnapon tartott úrvacsorai gyűlést böjti és bizonyságtételi gyűlésnek nevezik, és ilyenkor az egyháztagok önként kifejezésre juttathatják a bizonyságukat.

Formai útmutatói megjegyzés:Amikor Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházáról ír, kérjük, használja az egyház teljes nevét, amikor először utalást tesz rá. További információért az egyház nevének használatáról tekintse meg online a Formai útmutató.